indeks.jpg navi.jpg


Kronika Uniwersytecka

Ujarzmianie kontrowersji

Z cmentarza pod kaplicę

Wywiad z prof. Antonim Opolskim

Potrójny jubileusz

Za dorobek naukowy i inwestycje

Nominacja do nagrody Totus 2002

Zrobiono dla nas wyjątek


Prof. Stanisław S. Nicieja nominowany do platynowego lauru umiejętności i kompetencji

Za dorobek naukowy i inwestycje

Już po raz trzeci opolska kapituła przyznała srebrne laury umiejętności i kompetencji nieprzeciętnym ludziom i nowoczesnym firmom, jednocześnie nominując jednego z laureatów - prof. dr. hab. Stanisława S. Nicieję - do platynowego lauru umiejętności i kompetencji.

Laury umiejętności i kompetencji mają już dziesięcioletnią tradycję - przyznawano je wybitnym postaciom z ówczesnych województw: bielskiego, częstochowskiego, katowickiego i opolskiego (w 1995 r. laureatem diamentowego lauru został ordynariusz diecezji opolskiej ks. abp Alfons Nossol, w 1992 r. platynowym laurem wyróżniono ówczesnego wojewodę Ryszarda Zembaczyńskiego, a w 1998 r. - dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Nysie Pawła Kozerskiego). Po reformie administracyjnej Polski, kapituła opolska przyznaje tylko laury srebrne, nominując jednocześnie jednego z kandydatów do lauru platynowego bądź diamentowego.

W uzasadnieniu tegorocznej nominacji prof. dr. hab. Stanisława S. Nicieji, senatora RP, byłego rektora Uniwersytetu Opolskiego, członkowie kapituły podkreślali wartość jego dorobku naukowego, a także zaangażowanie w działalność inwestycyjną na rzecz Uniwersytetu Opolskiego.

W trakcie tegorocznej uroczystości, która odbyła się 22 listopada w sali Filharmonii Opolskiej, srebrne laury umiejętności i kompetencji otrzymali także: Hubert Kurzał (burmistrz Leśnicy - w kategorii: samorząd terytorialny), Eugeniusz Brudkiewicz (prezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód - w kategorii: menedżer i lider społeczno-gospodarczy). Srebrnym laurem nagrodzono także Politechnikę Opolską i opolski oddział PZU "Życie", a w kategorii instytucji twórców i instytucji kulturalnych - Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W kategorii firm srebrnymi laurami uhonorowano: Energetykę Cieplną Opolszczyzny, Spółdzielnia "Odra", Zakład Gazowniczy, spółka "Energetyk", spółka "ZOTT Polska", firma "Filplast", Agencja Celna PIK, spółka EPO.

 (bs)
up.pngDo góry

(c) 2003 Adrian Kajda