indeks.jpg navi.jpg


Kronika Uniwersytecka

Posiedzenie Senatu UO

Obsługa Informatyczna Uczelni

Kobieta z tablicą

Drugi strażnik tytułu

IX Targi we Wrocławiu zakończone

Rektor i Nike

IX Targi we Wrocławiu zakończone

Jak co roku, w marcu, w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej odbyły się targi książki naukowej. Wzięło w nich udział 72 wystawców. Oprócz wydawnictw uczelnianych w tym roku organizatorzy zaprosili największe wydawnictwa publikujące książki popularnonaukowe, a także Czerpalnię Papieru Art-Papier z Gliwic.

W ramach targów zorganizowano kiermasz książek (wydawcy zachęcali odwiedzających rabatami), a także konkursy na najtrafniejszą szatę edytorską książki oraz konkursy dla czytelników.

Odbyły się spotkania z autorami, m.in.: Janem Waszkiewiczem (Od komunikacji do wspólnoty), Marią Foltą (Negocjowanie i mediacje w życiu), Markiem Bratuniem ("Ten wykwintny wykształcony Europejczyk." Zagraniczne studia i podróże Michała Jerzego Wandalina Mniszcha...), Zbigniewem Władysławem Solskim (Ikony krawędzi w dramatach Samuela Becketa, Karola Wojtyły i Martina Bubera).

Stoiska, na których wydawcy zaprezentowali ok. 5 tys. tytułów, odwiedzali głównie studenci i kadra naukowa.

Targom towarzyszyła wystawa w Muzeum Narodowym Reklama na rynku książki, na której można było zapoznać się z publikacjami informacyjno-reklamowymi, obejrzeć katalogi i prospekty księgarskie i antykwaryczne od lat 80. XIX w. do lat 80. XX w.

Elżbieta Zawadzka

up.pngDo góry

(c) 2003 Adrian Kajda