indeks.jpg navi.jpg


Kronika Uniwersytecka

Posiedzenie Senatu UO

Obsługa Informatyczna Uczelni

Kobieta z tablicą

Drugi strażnik tytułu

IX Targi we Wrocławiu zakończone

Rektor i Nike


27 lutego 2003 r. prof. Józef Musielok, rektor Uniwersytetu Opolskiego, został uhonorowany srebrną statuetką Nike w konkursie Opolskie Nagrody Allianz 2002. Nagroda została mu przyznana w kategorii: nauka i edukacja.


Konkurs służy promocji polskiej kultury lokalnej. Nagrody rozdano w trzech kategoriach: kultura (za inicjatywy, które stanowią istotny wkład w rozwój kultury lokalnej); nauka i edukacja (za osiągnięcia w nauce, dydaktyce i popularyzacji nauki) oraz media (za osiągnięcia w mediach lokalnych).

Poza prof. Józefem Musielokiem do kategorii nauka nominowani byli: prof. Stanisław Gajda, językoznawca, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UO oraz prof. Robert Rauziński, ekonomista, demograf z Politechniki Opolskiej. Nagrodę w kategorii media otrzymała Dorota Wodecka-Lasota z redakcji “Gazety Wyborczej w Opolu". W kategorii kultura nagroda przypadła ludowemu zespołowi wokalno-instrumentalnemu "Silesia".

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
W tegorocznej edycji statuetki Nike rozdano nie tylko w Opolu, ale również w Bydgoszczy, Rzeszowie, Krakowie, Gliwicach, Koszalinie, Toruniu, Gorzowie Wlkp., Lublinie i Szczecinie.

BEZ


Dr hab. Józef Musielok, prof. UO, specjalizuje się w dziedzinie fizyki atomowej, spektroskopii plazmy i diagnostyki plazmy. Od 38 lat związany jest z opolską uczelnią. Przez sześć lat pełnił funkcję prorektora UO ds. nauki i współpracy z zagranicą. W dorobku naukowym prof. Musieloka znajduje się ponad 100 artykułów naukowych. Jest autorem kilkudziesięciu sprawozdań i raportów naukowych. Laureat wielu nagród za działalność naukową. Promotor jednej pracy doktorskiej i 45 prac magisterskich.

Prof. Józef Musielok był członkiem Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego w kadencji 1999-2002, członkiem Rady Naukowej Krajowego Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optyki. Kilkakrotnie brał udział w zagranicznych stypendiach. Poza fizyką interesuje się naukami humanistycznymi, fascynuje go społeczeństwo obywatelskie.
up.pngDo góry

(c) 2003 Adrian Kajda