indeks.jpg navi.jpg


Kronika Uniwersytecka

Rektor wśród noblistów

Prof. K. Czaja członkiem Komitetu Chemii PAN

Honor dla uczelni

Kondolencje

Prof. Wiesław Lesiuk (1943-2003)

Profesor Najder na emeryturze

Jubileusz prof. Zdzisława Piaseckiego

Nominacje profesorskie

 

 


 

 

Śmierć profesora Wiesława Lesiuka była ciosem nie tylko jego najbliższej rodziny, ale także dla opolskiego środowiska naukowego. Na adres władz Uniwersytetu Opolskiego wpłynęły listy kondolencyjne z wyrazami współczucia.

Kondolencje nadesłał m.in. prof. dr hab. Wojciech Wrzesiński, dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W swoim liście napisał m.in.:

Wrocławscy historycy porażeni tragiczną wiadomością o śmierci prof. dr. hab. Wiesława Lesiuka. W naszej pamięci profesor Wiesław Lesiuk zostaje na zawsze jako Uczony, wielki znawca problemów historii najnowszej, a przede wszystkich dziejów Śląska. Pamiętamy i będziemy pamiętać na zawsze Jego książki, artykuły i żywy udział w ważnych konferencjach naukowych. Ceniliśmy Profesora Wiesława Lesiuka nie tylko jako Autora wielu studiów naukowych, ale i wychowawcę młodego pokolenia.

Profesor Wiesław Lesiuk, związany głęboko z Opolem i Śląskiem, był cenionym orędownikiem współpracy z naszym środowiskiem i środowiskiem historyków niemieckich.

Po śmierci Profesora Lesiuka pozostaje duża pustka.

up.pngDo góry

(c) 2003 Adrian Kajda